Parashikimi i motit për ditën e diele

Parashikimi i motit për ditën e diele

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën parashihet të mbajë mot relativisht i qetë dhe me ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.


Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius.

Lexo edhe

Video