Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën të ditur se moti do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme të cilat do të sjellin mot të vranët.


Reshjet e shiut gjatë gjithë ditës parashikohen me intensitet të ulët e mesatar në formë shtrëngatash. Në zonat malore mbi 1000 m parashikohet reshje bore si dhe mjegull e mjegullinë lokale.

Era do të fryjë me drejtim me drejtim juglindje-veriperëndim mesatare në forcim gjatë pasdites në brigjet e Jonit.  Valëzimi në dete do të jetë i forcës 3-4 ballë.

Lexo edhe

Video