Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti në Shqipëri sot do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme.


Sipas Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët me shtim gradual të vranësirave në pjesën e dytë të ditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1- 8m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era me intensitet 12-14m/sek, shoqëruar me valëzim të forcës 2-3 ballë.  

Lexo edhe

Video