Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Edhe për ditën e premte masat ajrore të nxehta afrikane do të vijojnë të jenë prezente mbi Shqipërinë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:     

QYTETET               Temperaturat në °C         Sigla

Shkodër               23/39     Diell

Kukës    22/37     Diell re

Lezhë    21/36     Diell


Dibër     23/37     Diell re

Durrës  23/37     Diell

Tiranë   26/41     Diell

Elbasan 26/41     Diell

Berat     21/41     Diell

Vlorë     23/35     Diell

Korçë    20/35     Diell re

Gjirokastër         19/42     Diell

Sarandë               22/35     Diell

Lexo edhe

Video