Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Moti ditën e diel në Shqipëri nis i kthjellët e gjatë ditës vranësira shtresore në të gjithë vendin.

Borë e dobët në Alpe e lokalisht në verilindje. Mjegull e dendur nëpër lugina. Ngrica të forta në akset rrugore.


Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 3-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulta pranë tyre dhe zonat luginore era intensive dhe me rrahje deri në 18-22m/s, duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 deri 4 ballë kryesisht në Jon.

Të pranishme ngricat e forta në akse rrugore.

Lexo edhe

Video

error: