Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Dita e parë e muajit tetor do të jetë me diell dhe vranësira të pjesshme, por që nuk përjashtohen që vende-vende te ketë reshje shiu ta karakterit lokal.


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që temperaturat minimale të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-26 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Lexo edhe

Video