Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot (e premte) dhe nesër (e shtunë) do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-29 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.

Lexo edhe

Video