Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot pritet të ketë luhatje në parametrat meteorologjik duke krijuar mundësi për riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë celsius.


Qytetet me temperaturat më të larta do të jenë Gjakova e Prizreni me nga 20 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Lexo edhe

Video