Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga ana verilindore e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe

Video