Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që gjatë ditës së sotme të mbajë mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë celsius.

Të enjten parashihet mot më i ftohët dhe me kthjellime të pjesshme.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë celsius.

Në viset malore temperaturat do të jenë për 2-4 gradë më të ulëta se në viset e ulëta.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s, ndërsa në viset malore shpejtësia e erës mund të arrijë maksimumin deri 11 m/s.

Lexo edhe

Video