Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Mot i vranët dhe me riga të dobëta shiu pritet të mbajë sot në vendin tonë.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes.

Lexo edhe

Video