Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot dhe nesër vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijojë kushte për mot kryesisht të vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat do të shoqërohen me riga shiu.


Sa i përket temperaturave ato do të shënojnë rritje ditën e shtunë, ndërsa të premten vazhdojnë temperaturat e ulëta të ngjashme me temperaturat e ditëve të fundit

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-14 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

Lexo edhe

Video

error: