Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe

Video