Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat gjatë ditës parashihet që vende-vende të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Lexo edhe

Video