Parashikimi i motit

Parashikimi i motit

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes, e lehtë deri mesatare.

Lexo edhe

Video