Parashihet mot me diell

Parashihet mot me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat më të fokusuara do të jenë për gjatë relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video