Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Parandalohet futja e kontrabandës në qendrën e paraburgimit

Parandalohet futja e kontrabandës në qendrën e paraburgimit

Zyrtarët korrektues sot në mesditë kanë arritur të parandalojnë futjen e kontrabandës brenda Qendrës së Paraburgimit në Prishtinë.


Sipas një njoftimi të Shërbimit Korrektues të Kosovës, gjatë pranimit të një të burgosuri, të njëjtit i është gjetur sasi e dyshuar narkotike, të cilën e kishte fshehur brenda gojës. 

“Lidhur me rastin janë njoftuar Policia e Kosovës dhe janë iniciuar procedurat tjera sipas rregullores. Shërbimi Korrektues i Kosovës mbetet i përkushtuar në luftimin kontrabandës brenda institucioneve korrektuese dhe asnjëherë nuk do të qëndroj duarkryq përballë këtyre dukurive negative të cilat rrezikojnë rendin dhe sigurinë e saj”, thuhet në njoftim.

Lexo edhe

Video

error: