Paralajmërim shenjat e horoskopit: Këto janë 6 datat e rrezikshme të tetorit

Paralajmërim shenjat e horoskopit: Këto janë 6 datat e rrezikshme të tetorit

Astrologët thonë se gjatë tetorit na presin gjashtë ditë shumë sfiduese.

Bëhuni gati për një periudhë shumë të turbullt në të cilën do të ketë shumë ndryshime.

Këto janë ditët më sfiduese sipas horoskopit të tetorit:

22 tetor – Lidhja e Venerës dhe Diellit

Dita e parë e pafavorshme do të jetë vetëm më 22 tetor. Do të shënohet nga një aspekt sfidues i Venerës dhe Diellit. Afërdita dhe Dielli do të fillojnë një betejë për ndikim, duke rezultuar në ndryshime dramatike të humorit.

Në ditë të tilla, është më mirë të mos bëni veprime të pamatura dhe të mos shkaktoni konflikte. Edhe sherri më i vogël mund të kthehet shpejt në një luftë të vërtetë.

Jini më të sjellshëm në këtë ditë dhe mos debatoni me askënd, edhe nëse jeni njëqind për qind i sigurt se keni të drejtë.

23 tetor – Venera hyn në Akrep

Nga data 23 tetor deri më 15 nëntor, planeti do të jetë në Akrep. Afërdita dalëngadalë do të fillojë të humbasë forcën e saj, duke na privuar gjithnjë e më shumë nga lumturia.

Vetë kjo ditë do të jetë e çuditshme, sepse energjia e Venerës do të krijojë dyshime dhe frikë te ne. Ne do të kemi një mall për dembelizëm dhe një dëshirë për të zhvendosur përgjegjësinë mbi supet e njerëzve të tjerë.

Sigurisht, është më mirë të mos e bëni këtë, sepse mund të shkaktojë një sërë problemesh.

25 tetor – eklips i pjesshëm diellor në Akrep

Eklipsi i dytë i pjesshëm diellor do të drejtohet nga Akrepi. Kjo do të thotë se në 25 tetor mund të ndodhin disa gjëra në fushën e dashurisë që thjesht do të na duhet t’i durojmë.


Mos u tregoni njerëzve për planet dhe ambiciet tuaja këtë ditë. Me rënien e Venerës në sfond, eklipsi i pjesshëm do të bëhet edhe më i rrezikshëm sesa mund të jetë. Më 25 tetor, shumë njerëz do të ndjejnë një lloj dhimbjeje të brendshme të pakëndshme që mund të na çojë në rrugë të gabuar.

28 tetor – Jupiteri kthehet te Peshqit

Sot planeti gjigant do të kthehet te Peshqit, ku do të qëndrojë deri më 19 dhjetor. Frymëzimi ynë do të zhduket, prandaj shumë do të duan të heqin dorë nga puna që kanë filluar më herët.

Sigurisht, definitivisht nuk ia vlen të bëhet më 28 tetor ose në muajt e ardhshëm. Mos kini frikë nga pengesat në rrugë dhe zgjidhni problemet sa më shpejt të jetë e mundur, pa vonesë. Ky do të jetë sekreti kryesor i ruajtjes së lumturisë në këtë ditë.

29 tetor – Merkuri hyn në Akrep

Akrepi nuk është në harmoni me Merkurin, kështu që një transicion i tillë nuk do të na sjellë pothuajse asgjë të mirë. Kujdesi më i madh kërkohet kur udhëtoni dhe në trafik në përgjithësi.

Më 29 tetor është më mirë të qëndroni në shtëpi dhe të mos shkoni askund nëse nuk keni nevojë dhe të mos filloni asgjë të re. Edhe në këtë ditë, këshillohet të mos shpenzoni para shtesë për veten tuaj. Lejohen shpenzime të moderuara për familjen dhe shtëpinë, por astrologët këshillojnë që të mos tërhiqeni shumë.

30 tetor – Fillimi i fazës retro të Marsit

Për shkak të kësaj ngjarjeje, fundi i vjeshtës dhe fillimi i dimrit nuk do të jenë më të suksesshmit për ata që janë të fokusuar në suksesin e shpejtë. Marsi në një pozicion të dobët retro do të thotë se është rreptësishtë e ndaluar të nxitosh. Në 30 tetor, gjithashtu nuk ia vlen të bëni përfundime të nxituara dhe të rrezikoni financat, duke humbur kohë në aktivitete të padobishme.

Në këtë ditë, shumë prej nesh do të humbasin motivimin dhe vullnetin për të fituar. Shumica e njerëzve do të bëhen më agresivë, nuk do të duan të bëjnë kompromis. Tregohuni të sjellshëm që të mos humbisni reputacionin tuaj të mirë me njerëzit e afërt dhe kolegët.

Astrologët besojnë se shumë prej nesh do të humbasin aftësinë për të vepruar sipas ndërgjegjes në fund të tetorit për shkak të të gjitha këtyre ngjarjeve negative.

Është e mundur që anët tona të errëta të karakterit do të përpiqen të mbizotërojnë mbi dritat.

Mos lejoni që kjo të ndodhë, pavarësisht se çfarë ndodh në jetën tuaj dhe sado e padrejtë të duket bota përreth jush.

Lexo edhe

Video