Papa Françesku shtrohet në spital

Papa Françesku shtrohet në spital

Papa Françesku është shtruar sot, për t’iu nënshtruar një operacioni të planifikuar në zorrën e trashë.


Lajmi është konfirmuar nga Selia e Shenjtë, sipas së cilës Papa vuan nga një “stenozë divertikualare simpomatike” e zorrës së trashë dhe që pritet të operohet nga Sergio Alfieri në poliklinikën “Gemelli” në Romë.

Në njoftim nuk bëhet e ditur se kur do të kryhej operacioni, por se do të kishte detaje vetëm pasi që operacioni të përfundonte.

Lexo edhe

Video

error: