Pamje mbi tunelin e Kalimashit, Peleshi falënderon Kosovën: Mehaj një shqiptar me vepra

Pamje mbi tunelin e Kalimashit, Peleshi falënderon Kosovën: Mehaj një shqiptar me vepra

Pas shuarjes së zjarreve, Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka publikuar pamje mbi tunelin e Kalimiashit.

Peleshi ka falënderuar Kosovën për mbështetjen që ka ofruar në betejën për shuarjen e zjarreve.


Ai ministrin e Mbrojtjes në Kosovë, Armend Mehaj e quajti një shqiptar me vepra.

“Mbi tunelit e Kalimasht – tani larg flakëve dhe tymit. Pune heroike e zjarrfikësve, Forcave të Armatosura dhe pushtetit vendor.  Mirënjohje 🙏Falënderim edhe për mbështetjen e trupave nga Kosova që kane filluar angazhimin sot tek Laku i Thive, Njësia Administrative Malzi🙏Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj një shqiptar me vepra 🙏🤗”, ka shkruar Peleshi.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] Pamje mbi tunelin e Kalimashit, Peleshi falënderon Kosovën: Mehaj një shqiptar me vepra Shuhet zjarri mbi tunelin e Kalimashit ​Meta: Tuneli i Kalimashit plotësisht i kalueshëm dhe i sigurt Basha: Mirënjohje Kosovës për ndihmën vëllazërore në betejën me zjarret FSK niset për Shqipëri, Mehaj: Së bashku jemi më të fortë në kohë të vështira Osmani autorizon dërgimin e FSK-së për ndihmë Shqipërisë në shuarjen e zjarreve Zjarri në Kalimash, Peleshi apelon udhëtarët për kujdes […]

Komentet janë të mbyllura.

error: