Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Pallati Elysee: Macron telefonatë me Biden – ngjashmëri e madhe në pikëpamje

Pallati Elysee: Macron telefonatë me Biden – ngjashmëri e madhe në pikëpamje

Emmanuel Macron dhe Joe Biden arritën në përfundimin se ata kanë qëndrime  shumë të ngjashme për çështje të rëndësishme ndërkombëtare, veçanërisht në lidhje me luftën kundër COVID-19 brenda OBSH-së dhe klimën, pas kthimit të Shteteve të Bashkuara në Marrëveshjen e Parisit.


Kjo është bërë e ditur nga Pallati Elysee përmes një deklarate të publikuar sot.

“Në bisedën e tyre të parë telefonike që kur presidenti i SHBA-së mori detyrën, të dy udhëheqësit gjithashtu riafirmuan “gatishmërinë e tyre për të punuar së bashku për të arritur paqen në Lindjen e Mesme, veçanërisht për çështjen bërthamore iraniane”, përfundon deklarata.

Lexo edhe

Video

error: