Pak para derbit me Gjilanin, Drita lëshon një njoftim të rëndësishëm

Pak para derbit me Gjilanin, Drita lëshon një njoftim të rëndësishëm

Sot në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës do të zhvillohet edhe derbi i anamoravës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit.

Ky ballafaqim do të zhvillohet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për shkak se stadiumi i qytetit të Gjilanit është duke u rinovuar, raportpon KosovaPress.

Pa orë para fillimit të kësaj sfide, klubi i Dritës ka lëshuar një njoftim ne faqen e tyre në “Facebook” ku ka bërë të ditur se janë shitur brenda pak orësh të gjitha biletat e planifikuara për tifozët e kësaj skuadre, derisa është bërë thirrje për respektim të masave anti-Covid 19, si mbajtja e maskës, së paku njëra dozë e vaksinës si dhe distancën fizike.

Ky është njoftimi i plotë:

NJOFTIM me rëndësi për tifozët

FC DRITA njofton se janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen derbi FC DRITA – SC Gjilani pak minuta pas hapjes së pikës së shitjes.

Të gjithë tifozët të cilët kanë siguruar biletë dhe do të jenë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, dyert e stadiumit hapen në ora 13:00 dhe mbyllen në ora 14:30.


FC DRITA kërkon mirëkuptimin tuaj, me shpresë që së shpejti të kthehemi në normalitet dhe numri i tifozëve të jetë i pakufizuar.

VËREJTJE

Respektoni masat mbrojtëse anti-COVID 19 sipas rregullave të kërkuara:

》Të kenë të vendosura maskat mbrojtëse

》Të jenë të vaksinuar me të paktën një dozë të vaksinës anti-Covid ose të kenë testin PCR negativ, jo më të vjetër se 72 orë.

》Brenda ne stadium të mbajnë distancë fizike.

FC DRITA falënderon tifozët për interesimin dhe përkrahjen e vazhdueshme.

FC DRITA⬜🟦

Lexo edhe

Video