Osmani: Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, sa mw parë të zbulohem autorët e krimit

Osmani: Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, sa mw parë të zbulohem autorët e krimit

Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar për vrasjen në Gllogjan të Deçanit.

Ajo ka thënë se ashtë tronditës lajmi për aktin kriminal.

Presidentja ftoi organet e rendit qe sa më parë t’i zbulojnë autorët e krimit.

Reagimi i plotë:


Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, në të cilin sipas të dhënave aktuale kanë humbur jetën 3 persona dhe ka mbetur një i plagosur.

Ju shpreh ngushëllime të sinqerta familjeve të të vrarëve dhe uroj shërim të shpejtë për të lënduarin.

Ftoj organet e rendit që sa më parë t`i zbulojnë autorët e krimit dhe t`i sjellin para drejtësisë.

Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë. Siguria e qytetarëve është prioritet, ndaj nuk do të zmbrapsemi në përmbushjen e këtij misioni.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.