Osmani takon Zelenskyn: Askush nuk e kupton dhimbjen e Ukrainës më mirë se Kosova

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot në Moldavi presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskyn, të cilit i ka shprehur solidaritetin e plotë të Kosovës. Osmani ka potencuar se askush nuk e kupton dhimbjen, luftën dhe qëndrueshmërinë e Ukrainës më mirë se populli i Kosovës. “Asgjë nuk mund të pengojë vullnetin e një populli për … Continue reading Osmani takon Zelenskyn: Askush nuk e kupton dhimbjen e Ukrainës më mirë se Kosova