Osmani takim me Stoltenberg: E ardhmja e Kosovës është në BE, NATO dhe OKB

Presidentja Vjosa Osmani deklaroi sot në takim me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se e ardhmja e Kosovës është në BE, NATO dhe OKB. Osmani ka falënderuar Stoltenberg për rolin vendimtar të Aleancës Veri-Atlantike në lirinë e Kosovës, dhe kontributin e tashëm për një ambient të qetë e të sigurt nëpërmjet trupave të KFOR-it. “Ne … Continue reading Osmani takim me Stoltenberg: E ardhmja e Kosovës është në BE, NATO dhe OKB