Osmani shpall të hënën ditë zie, ndërpret vizitën në Japoni

Osmani shpall të hënën ditë zie, ndërpret vizitën në Japoni

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në mbështetje të Kushtetutës së Kosovës, ka marrë vendim që dita e hënë, 26 korrik 2021, të shpallet ditë zie, shtetërore në nderim të qytetarëve të Republikës së Kosovës, të cilët kanë humbur jetën tragjikisht në aksident trafiku në Republikën e Kroacisë.


Shkaku i kësaj ngjarje tragjike, presidentja Osmani e ka ndërprerë vizitën në Japoni dhe nesër do të udhëtojë për në Kosovë.

Lexo edhe

Video

2 Comments

  • […] Osmani shpall të hënën ditë zie, ndërpret vizitën në Japoni Kasapolli: Ka ndodhur aksident i tmerrshëm, do të jemi pranë familjeve të viktimave dhe të të lënduarve ​Kelmendi: Kroacia ngriti shtab emergjent, kujdes maksimal për të lënduarit Shoferi i autobusit që u aksidentua në Kroaci e pranon që për një moment e kishte zënë gjumi Kryeministri Kurti udhëton drejt Kroacisë për të vizituar të lënduarit në aksidentin tragjik Shoferi i autobusit që u aksidentua në Kroaci e pranon që për një moment e kishte zënë gjumi ​Deputetja shqiptare në Kroaci flet për KosovaPress: Dyshohet se shoferi i autobusit ishte në gjumë ​MPJD konfirmon: 10 të vdekur nga aksidenti në Kroaci, 15 me lëndime më të rënda […]

  • […] Osmani shpall të hënën ditë zie, ndërpret vizitën në Japoni […]

Komentet janë të mbyllura.