Osmani priti në takim drejtues të institucioneve të sigurisë

Osmani priti në takim drejtues të institucioneve të sigurisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në takim të përbashkët me kryeministrin Albin Kurti, kanë pritur sot institucionet e sigurisë lidhur me raportimin e fundvitit, si dhe përgatitjen për vitin pasues lidhur me sfidat në fushën e sigurisë.


Në takim kanë marrë pjesë edhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Bashkim Jashari, drejtori i AKI-së Petrit Ajeti, si dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës Samedin Mehmeti.

Zyra e Presidencës nuk ka dhënë më shumë detaje nga takimi.

Lexo edhe

Video