Osmani para samitit takohet me Macron

Osmani para samitit takohet me Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pak para Samitin e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor, është takuar me presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, para samitit deklaroi se Kosova e ka vendin mes familjes së madhe evropiane.


Në lidhje me liberalizimin e vizave, Osmani u shpreh se nuk dëshiron të krijojë pritshmëri por theksoi se Kosova tashmë ka plotësuar të gjitha kriteret e kërkuara.

Gjithashtu, Osmani u shpreh se pret një zë të unifikuar të Bashkimi Evropian rreth të ardhmes së Ballkanit Perëndimor.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.