Osmani nuk komenton arrestimet e sotme: Të pritet epilogu i këtij rasti

Edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nuk është deklaruar sot lidhur me arrestimin e tre personave nën dyshimin për keqpërdorim detyrës zyrtare për rezervat shtetërore. Sipas saj, duhet pritur epilogu i këtij rasti.

Kështu deklaroi ajo gjatë një konference për media me rastin e vizitës në Komunën e Klinës.


Lajmi i plotë në sistemin me parapagim…

Policia e Kosovës i ka arrestuar në mëngjesin e së premtes tre persona nën dyshimet për kryerje të veprave “keqpërdorim i detyrës zyrtare” dhe “dhënie e ndihmës në kryerjen e veprës penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare”. Këtë e ka konfirmuar edhe Prokuroria Speciale e Kosovës.

Po ashtu, PK ka kryer bastisje në MINT, në banesën e biznesmenit Ridvan Muharremi, për të cilin është raportuar në media se është “njeri i afërt i kryeministrit Albin Kurti”, si dhe lokalin e tij “Bukë e zemër”.

Lexo edhe

Video