Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe te shtatoret dhe varret e personaliteteve historike

Osmani dhe Kurti bëjnë homazhe te shtatoret dhe varret e personaliteteve historike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin e vendit Albin Kurti, për nder të 109 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë, kanë bërë homazhe te shtatorja e Ismajl Qemajli.

Duke vazhduar më pas te shtatorja e Zahir Pajaziti, varri i ish-presidenti Ibrahim Rugova dhe varri i veprimtarit Adem Demaçi.


Dy krerët e shtetit në mëngjesin e sotëm kanë bërë homazhe edhe te varrezat e Jasharëve në Prekaz.

Sot po shënohet 109- vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, daljes publike të UÇK-së, dhe ditëlindjes së komandantit legjendat Adem Jashari.

Lexo edhe

Video

error: