Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Osmani bisedë telefonike me Pahor

Osmani bisedë telefonike me Pahor

Presidentja Vjosa Osmani zhvilloi sot një bisedë telefonike me homologun e saj slloven Borut Pahor nga i cili pranoi urime të përzemërta për zgjedhjen e saj presidente e Kosovës.

Të dyja palët theksuan veçantinë dhe rëndësinë e marrëdhënieve të mira në mes të dy vendeve, duke konfirmuar gatishmërinë për avancim tutje të tyre, posaçërisht në fushën e ekonomisë dhe shëndetësisë.


Në takim u diskutua për bashkëpunim në drejtim të sigurimit të vaksinave dhe shkëmbimin e eksperiencave për menaxhim të suksesshëm të pandemisë.

Pahor e ftoi presidenten Osmani në Samitin e Procesit të Brdo-Brijunit, ndërsa   Osmani, gjithashtu i bëri ftesë presidentit slloven për një vizitë zyrtare në Kosovë.

Lexo edhe

Video

error: