Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Orlando uron LVV-në: Presim formimin e Qeverisë në kohë dhe zgjedhjen e Presidentit

Orlando uron LVV-në: Presim formimin e Qeverisë në kohë dhe zgjedhjen e Presidentit

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, përmes Twiter-it, ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje për rezultatin e arritur në zgjedhjet e së dielës dhe popullin e Kosovës për procesin e suksesshëm zgjedhor.

Ndërkohë thotë se presin formimin e Qeverisë në kohë dhe zgjedhjen e Presidentit.


Ky është statusi i tij:

Populli foli! Sipas rezultateve paraprake, uroj Lëvizjen VETËVENDOSJE!, Albin Kurtin, Vjosa Osmanin dhe popullin e Kosovës për procesin e suksesshëm zgjedhor. Secili fiton kur demokracia lulëzon!

Presim formimin e Qeverisë në kohë dhe zgjedhjen e Presidentit!

Lexo edhe

Video

error: