Orlando-Haradinaj Stublla diskutojnë thellimin e partneritetit Kosovë-Itali

Orlando-Haradinaj Stublla diskutojnë thellimin e partneritetit Kosovë-Itali

Ambasadori i Italisë në vendin tonë Nicola Orlando është takuar sot me shefen e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla me të cilën ka biseduar për thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror


“Në një takim shumë produktiv dhe miqësor me Ministren Meliza Haradinaj-Stublla sot, diskutuam për zhvillimet e fundit dhe mundësitë e shumta në forcimin partneritetin të shkëlqyeshëm mes #Italisë dhe #Kosovës. Ne u pajtuam të mbajmë në kontakt të ngushtë”, shkruan Orlando në Twitter.

Lexo edhe

Video

error: