Ora më e re Apple: Ekran më i madh dhe me softuer të ri

Ora më e re Apple: Ekran më i madh dhe me softuer të ri

Gjigandi Apple ka prezantuar sonte modelin e saj më të ri të orës së zgjuar.

Sidoqoftë, para kësaj, kompania njoftoi se po punonte në përmirësimet e softuerit për orët e mëparshme – do të marrë rrugë biçikletash dhe mbështetje për navigimin gjatë ngasjes së një biçiklete.

Apple Watch 7 ka ekranin më të madh retina deri më sot dhe është 20% më i madh se Apple Watch i mëparshëm.


Në të njëjtën kohë, skajet rreth ekranit janë deri në 40% më të vogla, dhe me gjithë atë ekrani është deri në 70% më i ndritshëm dhe ka skaje të lakuara, të cilat zhyten në kasë.

Apple Watch 7 tani ka rezistencë ndaj ujit IPX7, por bateria akoma zgjat vetëm deri në 20 orë, megjithëse ngarkohet më shpejt, megjithëse sipërfaqja e orës është më e madhe dhe ora ka një formë të zgjatur.

Do të jetë në dispozicion në shtatë ngjyra të reja, përfshirë të zezën dhe të kuqen me një numër të madh të byzylykëve të rinj.

Çmimi i orës është 399 dollarë dhe do të jetë i disponueshëm gjatë vjeshtës 2021, dhe të gjitha opsionet me Apple Watch 6 dhe orët e tjera të Apple ruhen edhe në modelin e ri.

Lexo edhe

Video