Opozita bllokon sërish foltoren e Kuvendit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ia ka ndalur mikrofonin deputetit të “Listës Guxo”, Haxhi Avdyli.

Ky i fundit, derisa po deklarohej në lidhje me çështjen e veteranëve dhe projektligjin për pagë minimale, Haxhiu ia ka ‘pamundësuar’ atij fjalën.


Ndërkaq, deputetja e AAK-së, Albana Bytyqi e ka këputur mikrofonin e foltores.

Më pas, deputetë të PDK-së e AAK-së kanë bllokuar sërish foltoren e Kuvendit. /Sh.Pajaziti

Lexo edhe

Video