Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

OBSH: Bota s’do të lirohet nga COVID deri në fund të vitit

OBSH: Bota s’do të lirohet nga COVID deri në fund të vitit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar sot se është joreale të pritet që bota do të heqë qafe koronavirusin deri në fund të këtij viti.


Drejtori i OBSH-së për situatat emergjente Mike Ryan tha, megjithatë, se tragjedia e krizës së koronavirusit mund të shmanget duke zvogëluar numrin e viktimave dhe të pacientëve në spitale, raporton “Guardian”.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: