Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Obiliqi përkujton 10 anëtarët e familjes Rama

Obiliqi përkujton 10 anëtarët e familjes Rama

Obiliqi sot përkujton 10 anëtarët e familjes Rama në mesin e tyre edhe fëmijë, të vrarë para 22 viteve nga forcat serbe.

Për t’i nderuar të rëndët e familjes Rama, sot do të vendosen kurora lulesh pranë përmendores në këtë qytet.


Me 27 mars 1999 gjëmonte Kastrioti nga krismat e armëve të ndryshme, të cilat ishin drejtuar nga shtëpia e Agron Ramës.

Po këtij zjarri e kësaj flake Agroni me Farukun dhe Albertin ishin detyruar t`i përgjigjen me zjarr .Po këtë ditë barbarëtvranë 10 anëtarë të familjes Rama në mesin e tyre edhe fëmijë.

Lexo edhe

Video

error: