Nuk morën ftesë lojtarët e Dritës, reagon Murseli: Jam i zhgënjyer nga lista e Kombëtares së Kosovës

Nuk morën ftesë lojtarët e Dritës, reagon Murseli: Jam i zhgënjyer nga lista e Kombëtares së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) publikoi sot listën e lojtarëve të ftuar në kombëtare për ndeshjet e muajit shtator në Ligën e Kombeve.

Trajneri Alain Giresse ka grumbulluar gjithsej 26 lojtarë, ku ka risi si rikthimi i Leart Paqaradës dhe inkuadrimi i dy futbollistëve të Ballkanit, Lumbardh Dellovës dhe Lindon Emërllahut, përcjell KosovaPress.


Por, Giresse ka vendosur që me skuadrën të mos grumbullojë asnjë lojtarë të klubit të Dritës, dhe kjo gjë e ka lënë të zhgënjyer presidentin e gjilanasve, Valon Murselin.

Murseli përmes llogarisë së tij në “Facebook” ka reaguar për faktin që futbollistët e tij nuk kanë pranuar ftesa nga Kombëtarja A dhe ajo e U21.

Më poshtë e gjeni reagimin e Murselit në “Facebook”.

Lexo edhe

Video