Nuk mjaftojnë 90 minuta, finalja e Ligës së Evropës shkon në vazhdime

Nuk mjaftojnë 90 minuta, finalja e Ligës së Evropës shkon në vazhdime

Finalja e Ligës së Evripës që po zhvillohet në Sevillë ndërmjet Eintracht Frankfurtit dhe Rangers ka shkuar në vazhdime dy herë nga 15 minuta.


Kjo për shkak se nuk kanë mjaftuar 90 minutat e rregulla të ndeshjes pasi rezultati ishte i barabartë 1-1, transmeton KosovaPress.

Pasi pjesa e parë përfundoi pa gola, në të dytën erdhën dy gola. Aribo i dha epërsinë skocezëve në minutën e 57’, por gjermanët reaguan shpejtë dhe barazuan rezultatin në minutën e 69’, kurse realizues i goli ishte Borre.

Lexo edhe

Video