Nuk ka marrëveshje për Haaland, Chelsea hidhet pas Lewandowskit

Nuk ka marrëveshje për Haaland, Chelsea hidhet pas Lewandowskit

Duket se Chelsea e ka kuptuar se drejtuesit e Borussia Dortmundit nuk do të dorëzohen për ta lejuar largimin e sulmuesit Erling Haaland pa marr parasysh ofertat që mund të paraqiten ne zyret e tyre.


“Blutë” e Londrës ishin të gatshëm të paguanin mbi 100 milionë euro për shërbimet e tij por as kjo nuk i tundoirt drejtuesit e klubit gjerman dhe tani sulmuesi i Bayernit Robert Lewandowski shihet si një alternative adekuate nga trajneri Thomas Tucjel, përcjellë KosovaPress.

Sipas “The Sun”, Lewandowski tani është objektivi kryesor i “Bluve” dhe ata shpresojnë që ta bindin Bayernin duke ofruar 50 milionë euro për shërbimet e sulmuesit 32 vjeçar.

Lexo edhe

Video