Nuk ka gola në pjesën e parë të ndeshjes Holandë – Ukrainë

Nuk ka gola në pjesën e parë të ndeshjes Holandë – Ukrainë

“Tulipanët” nuk kanë arritur që ta thyejnë mbrojtjen e skuadrës së drejtuar nga trajneri Andry Shevchenko dhe kanë shkuar në pushimin 15 minutësh pa rrjeta të tundura, përcjellë KosovaPress.

Trajneri i Holandës Frank De Boer e ka filluar ndeshjen me sistemin 3-5-2 për ta vënë sa më shumë nën presion kundërshtarin në mesfushë por që ukrainasit deri më tani janë kundërpërgjigjur mjaftë mirë.


Posedimi i topit pas 45 minutave i takon Holandës me 62 përqind.

Ja statistikat e pjesës së parë:

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.