Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Brazilit e Serbisë, shkëlqen Richarlison – foto

Notat e lojtarëve në ndeshjen mes Brazilit e Serbisë, shkëlqen Richarlison – foto

Brazili e nisi në mënyrën më të mirë Kampionatin Botëror “Katar 2022”, duke e mposht Serbinë me rezultat solid 2:0.

Ylli i Tottenhamit, Richarlison u përkujdes për dy golat e sotëm, ku fillimisht zhbllokoi rezultatin në minutën e 62’, kurse e thelloi në 2:0 në minutën e 73’, raporton KosovaPress.


Sigurisht, lojtari i ndeshjes ishte padyshim Richarlison, i cili u vlerësua me notën më të lartë 8.5, kurse te Serbia më i dalluari ishte portieri, Milinkovic-Savic me pritet e tij, ndërsa u vlerësua me notën 7.6.

Ndërkaq, lojtari me notën më të dobët ishte sulmuesi Aleksandar Mitrovic (5.8).

Më poshtë i gjeni statistikat e ndeshjes dhe notat e lojtarëve.

Lexo edhe

Video