Nokauti më i frikshëm i Deontay Wilder e la kundërshtarin duke u dridhur – video

Nokauti më i frikshëm i Deontay Wilder e la kundërshtarin duke u dridhur – video

Deontay Wilder do të mbetet si një nga boksierët më të mirë në botë, nëse jo boksieri më brutal në historinë e boksit. Ai ka 42 fitore në emër të tij, ku 41 nga ato vijnë me nokaut.

Tani, ky rekord me siguri nxjerr në pah fuqinë dhe instinktin e tij vrasës në ring, me kaq shumë nokaute, do të jetë e vështirë të zgjedhësh më të mirin e karrierës së tij.

Megjithatë, ish-kampioni i peshave të rënda të WBC-së e la një herë kundërshtarin e tij duke u dridhur në ring pas një goditje të egër me të djathtën.

Siarhei Liakhovich nuk ishte i denjë për “Bomberin e bronztë”, fitorja e egër e të cilit brenda një raundi mund të konsiderohet si më brutalja e të gjitha kohërave.


Pavarësisht se shfaqi boks cilësor ndaj Wilder, Liakhovich pëson një nokaut të frikshëm ku ai filloi të dridhej ndërsa arbitri ndaloi menjëherë meçin.

Mjekët nxituan në ring dhe përfundimisht ai ndaloi së dridhuri, më pas ai ishte në gjendje të kthehej në karrigen e tij përpara se të dilte nga ring.

Videon në fjalë e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video