Nokauti i Wilder kundër Stiverne është një nga më qesharakët dhe më brutalët ndonjëherë – video

Nokauti i Wilder kundër Stiverne është një nga më qesharakët dhe më brutalët ndonjëherë – video

Deontay Wilder është një nga boksierët më të fortë të kohërave moderne.

Tre luftimet e tij me Tyson Fury padyshim i vendosin të dy boksierët si rivalitetin më të mirë në histori dhe fuqia e madhe e grushtave të Wilder është pjesë e arsyes për këtë.

Madje, “Bomberi i Bronzitë” arriti të rrëzonte Fury-n, i cili në dukje ishte i pathyeshëm në shumë raste.

Ai është i njohur në botë për fuqinë e tij mahnitëse dhe aftësinë për të nokautuar çdo kundërshtar. Ai ka marrë pjesë në 45 ndeshje profesionale dhe nga 42 fitoret e tij, 41 prej tyre kanë qenë me nokaut, përcjell KosovaPress.

Kjo e lë atë me një përqindje të çmendur nokaut-për-fitore prej 97.61%.


Shenjat e fuqisë mahnitëse të Wilder ishin aty që në fillim të karrierës së tij dhe, ndërsa karriera e tij përparonte, kundërshtarët i frikësoheshin dorës së djathtë të tij të ashpër.

Një nga nokautet më brutale dhe të çmendura që pamë nga Deontay erdhi kundër Bermane Stiverne.

Wilder e rrëzoi kundërshtarin e tij qysh në raundin e parë, megjithatë, Stiverne ishte në gjendje të ngrihej dhe të këmbëngulte se ishte në rregull për të vazhduar.

Besimi te Deontay vazhdonte të ishte i lartë, pasi ai e rrëzoi përsëri kundërshtarin e tij menjëherë pas rifillimit të meçit.

Videon e gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video