Njihuni me Amar Malokun, kampionin e matematikës në Dubai

Njihuni me Amar Malokun, kampionin e matematikës në Dubai

Ky është Amar Maloku, atij i pelqen sporti.

Futbollin dhe notin e ka të preferuar, por ai është talent edhe në matematik.


Matematika është fokusi më i madh i Amarit, ai së fundi ka qenë pjesë e Brain o Brain Fest, garë kjo e cila u mbajt në Dubai.

Në garen virtuale ai u rëndit i pari ku arritit të zgjedh 36 detyra për vetëm pak minuta.

Për më shumë ndiqeni link-un më posht;

Lexo edhe

Video