Një tërmet i fuqishëm godet verilindjen e Turqisë

Një tërmet i fuqishëm godet verilindjen e Turqisë

Një tërmet me fuqi pesë ballë sipas shkallës Rihter goditi sot qytetin e Ardahanit në verilindje të Turqisë.

Zyra Turke e Menaxhimit të Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti u regjistrua në orën 17:08 me kohë lokale në zonën e rrethit Gole.


Tërmeti është regjistruar në një thellësi prej shtatë kilometrash.

Raportime fillestare nuk bëjnë të ditur për viktima dhe dëme materiale.

Lexo edhe

Video