Një orë para ndeshjes, Itali – Zvicër, publikohen formacionet zyrtare

Një orë para ndeshjes, Itali – Zvicër, publikohen formacionet zyrtare

Italia e pret Zvicrën në stadiumin “Olimpico” të Romës në kuadër të rrethit të dytë të ndeshjeve të Grupit A.

Pas barazimit në ndeshjen e parë ndaj Uellsit, Zvicra e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës ka nevoje për tre pikë të reja në mënyrë që të jetë në luftë të fortë për të kalur grupin, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

Zvicra: Sommer; Elvedi, Shar, Akanji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Ricardo Rodriguez; Shaqiri, Embolo; Seferovic.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.