Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 7 raste të reja me koronavirus janë raportuar në 24 orëshin e fundit. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Njoftimi i plotë:

20 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.022 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.604.907 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 755.654 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


ℹ Nga 1.546 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.                                                                           ℹ Sot janë shëruar 34 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.665.                                                                      ℹ Në total numri i rasteve aktive është 352.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Lexo edhe

Video