Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 7 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe shtatë raste të reja me koronavirus janë raportuar në 24 orët e fundit. Kështu ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

NJOFTIM I PLOTË:

19 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.748 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.602.881 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 754.429 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


ℹ Nga 1.324 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.                                                                           ℹ Sot janë shëruar 26 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.631.                        ℹ Në total numri i rasteve aktive është 380.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Lexo edhe

Video