Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

Një i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19 sot në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar një viktimë dhe 29 raste të reja me koronavirus.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

Deri më sot 648.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.


Nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448. Në total numri i rasteve aktive është 1.043.

Të dhënat e detajuara mund t’i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Lexo edhe

Video